Ford Fleet Vehicle Sales Edmonton
See something of interest or looking for something specific?
2026 Ford Super Duty F-350 SRW XLT 4x4 Crew Cab 8' Box
| Stock # | 26SD518 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | SLATE |
| VIN | 1FT8W3BN2TEE03853 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | 7.3L 2V DEVCT NA PFI V8 GAS |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $99,125
You Save -$11,126
Your Price $87,999
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-250 SRW Lariat 4x4 Crew Cab 6.75' Box
| Stock # | 26SD425 |
| Status | New |
| Exterior Colour | AGATE BLACK |
| Interior Colour | BLACK ONYX |
| VIN | 1FT7W2BAXTED84214 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | 6.8L 2V DEVCT NA PFI V8 GAS |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $99,034
You Save -$10,035
Your Price $88,999
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford F-150 Tremor 4x4 SuperCrew 5.5' Box
| Stock # | 26F529 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK LEATHER |
| VIN | 1FTFW4L8XTFA60080 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 3.5L V6 ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $100,145
Added Accessories $2,548
You Save -$13,500
Your Price $89,193
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford F-150 Tremor 4x4 SuperCrew 5.5' Box
| Stock # | 26F530 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK LEATHER |
| VIN | 1FTFW4L81TFA59464 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 3.5L V6 ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $94,525
Added Accessories $799
You Save -$5,000
Your Price $90,324
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford F-150 Tremor 4x4 SuperCrew 5.5' Box
| Stock # | 26F605 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK LEATHER |
| VIN | 1FTFW4L87TFA74454 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 3.5L V6 ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $94,525
Added Accessories $799
You Save -$5,000
Your Price $90,324
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford F-150 Tremor 4x4 SuperCrew 5.5' Box
| Stock # | 26F592 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FTFW4L81TFA77494 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 3.5L V6 ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $100,145
Added Accessories $799
You Save -$10,045
Your Price $90,899
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 SRW XLT 4x4 Crew Cab 8' Box
| Stock # | 26SD704 |
| Status | New |
| Exterior Colour | WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FT8W3BT0TEE37868 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL B20 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $99,235
You Save -$8,000
Your Price $91,235
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 SRW XLT 4x4 Crew Cab 8' Box
| Stock # | 26SD713 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | SLATE |
| VIN | 1FT8W3BT0TEE38079 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL B20 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $99,235
You Save -$8,000
Your Price $91,235
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Transit Passenger Wagon XL T-350 HD 148" EL High Roof DRW AWD
| Stock # | 26TR544 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | PALAZZO GREY |
| VIN | 1FBVU5XG9TKA83399 |
| Drivetrain | All Wheel Drive |
| Engine | Turbocharged 3.5L ECOBOOST V6 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $91,870
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford F-150 Lariat 4x4 SuperCrew 5.5' Box
| Stock # | 26F574 |
| Status | New |
| Exterior Colour | STAR WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FTFW5L87TFA74816 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 3.5L V6 ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $97,670
Added Accessories $799
You Save -$5,000
Your Price $93,469
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 SRW Lariat 4x4 Crew Cab 6.75' Box
| Stock # | 26SD257 |
| Status | New |
| Exterior Colour | AGATE BLACK |
| Interior Colour | BLACK ONYX |
| VIN | 1FT8W3BT1TED63277 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL B20 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $113,234
You Save -$14,000
Your Price $99,234
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-250 SRW Lariat 4x4 Crew Cab 6.75' Box
| Stock # | 26SD276 |
| Status | New |
| Exterior Colour | CARBONIZED GREY |
| Interior Colour | BLACK ONYX |
| VIN | 1FT7W2BT1TEC25504 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL B20 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $116,038
You Save -$14,000
Your Price $102,038
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 SRW Lariat 4x4 Crew Cab 6.75' Box
| Stock # | 26SD254 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK ONYX |
| VIN | 1FT8W3BT2TED60839 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL B20 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $113,234
You Save -$11,000
Your Price $102,234
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-250 SRW Lariat 4x4 Crew Cab 8' Box
| Stock # | 26SD625 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK ONYX |
| VIN | 1FT7W2BA8TEE25634 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | 6.8L 2V DEVCT NA PFI V8 GAS |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $103,679
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 SRW Lariat 4x4 Crew Cab 6.75' Box
| Stock # | 26SD559 |
| Status | New |
| Exterior Colour | RUBY RED |
| Interior Colour | BLACK ONYX |
| VIN | 1FT8W3BT1TEE03602 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL B20 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $119,079
You Save -$10,500
Your Price $108,579
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 SRW Platinum 4x4 Crew Cab 6.75' Box
| Stock # | 26SD750 |
| Status | New |
| Exterior Colour | AGATE BLACK |
| Interior Colour | BLACK ONYX PLAT BLUE LEATHER |
| VIN | 1FT8W3BTXTED96228 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL B20 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $128,824
You Save -$8,000
Your Price $120,824
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 DRW Platinum 4x4 Crew Cab 8' Box
| Stock # | 26SD321 |
| Status | New |
| Exterior Colour | STAR WHITE |
| Interior Colour | BLACK ONYX PLAT BLUE LEATHER |
| VIN | 1FT8W3DM1TEC24854 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L HIGH OUTPUT POWER STROKE V8 DIESEL |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $132,759
You Save -$11,760
Your Price $120,999
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 SRW Platinum 4x4 Crew Cab 6.75' Box
| Stock # | 26SD281 |
| Status | New |
| Exterior Colour | STAR WHITE |
| Interior Colour | BLACK ONYX LEATHER |
| VIN | 1FT8W3BM8TED88072 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L HIGH OUTPUT POWER STROKE V8 DIESEL |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $137,630
You Save -$8,000
Your Price $129,630
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Ranger XL 4x4 SuperCrew 5' Box
| Stock # | 26R564 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | EBONY |
| VIN | 1FTER4PH4TLE14576 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 2.3L ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $47,540
You Save -$2,600
Your Price $44,940
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Explorer Active w/200A Pkg 4x4
| Stock # | 26EX797 |
| Status | New |
| Exterior Colour | STAR WHITE |
| Interior Colour | SPACE GREY |
| VIN | 1FMUK8DH5TGB61218 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 2.3L ECOBOOST I-4 |
| Transmission | 10-Speed Automatic |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $58,044
You Save -$4,049
Your Price $53,995
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford F-150 STX 4x4 SuperCrew 5.5' Box
| Stock # | 26F696 |
| Status | New |
| Exterior Colour | WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FTEW2LPXTKD99744 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 2.7L V6 ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $71,260
Added Accessories $799
You Save -$7,500
Your Price $64,559
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Transit Cargo Van T-250 148" Med Rf 9070 GVWR AWD
| Stock # | 26TR712 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | PALAZZO GREY |
| VIN | 1FTBR2C80TKA96880 |
| Drivetrain | All Wheel Drive |
| Engine | 3.5L PFDI V6 FLEX-FUEL |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $75,895
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Transit Cargo Van T-350 148" Hi Rf 9500 GVWR AWD
| Stock # | 26TR727 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FTBW2XG3TKA97189 |
| Drivetrain | All Wheel Drive |
| Engine | Turbocharged 3.5L ECOBOOST V6 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $81,600
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-250 SRW XLT 4x4 Crew Cab 6.75' Box
| Stock # | 26SD689 |
| Status | New |
| Exterior Colour | ARGON BLUE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FT8W2BT9TEE23008 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL B20 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $107,420
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
































