Ford Fleet Vehicle Sales Edmonton
See something of interest or looking for something specific?
Was $80,995
You Save -$3,000
Your Price $77,995
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Transit Cargo Van T-250 148" Med Rf 9070 GVWR AWD
| Stock # | 26TR712 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | PALAZZO GREY |
| VIN | 1FTBR2C80TKA96880 |
| Drivetrain | All Wheel Drive |
| Engine | 3.5L PFDI V6 FLEX-FUEL |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $75,895
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 DRW XL 4x4 Reg Cab 169" WB 84" CA
| Stock # | 26SD426 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | SLATE |
| VIN | 1FDRF3HT7TEE04504 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $87,735
You Save -$10,936
Your Price $76,799
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 DRW XL 4x4 Reg Cab 169" WB 84" CA
| Stock # | 26SD282 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | MEDIUM DARK SLATE |
| VIN | 1FDRF3HTXTED96964 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $87,735
You Save -$10,736
Your Price $76,999
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 DRW XL 4x4 Reg Cab 169" WB 84" CA
| Stock # | 26SD260 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | MEDIUM DARK SLATE |
| VIN | 1FDRF3HT1TED96156 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $87,635
You Save -$10,500
Your Price $77,135
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Bronco Badlands 4 Door 4x4 | Navigation System | G.O.A.T. Modes | HOSS Suspension | Co-Pilot360 | Heated Front Seats | Heated Steering Wheel | Remote Engine Start
| Stock # | 26B176 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FMEE9BP0TLA46674 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 2.7L ECOBOOST V6 |
| Transmission | 10-Speed Automatic |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $85,890
You Save -$8,591
Your Price $77,299
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-350 DRW CHASSIS XL 4x4 Reg Cab 169" WB 84" CA
| Stock # | 26SD433 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | SLATE |
| VIN | 1FDRF3HT3TEE03723 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 6.7L 4V OHV POWER STROKE V8 TURBO DIESEL |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $87,735
You Save -$10,000
Your Price $77,735
Inquire about Fleet Incentives!
2026 Ford F-150 Tremor 4x4 SuperCrew 5.5' Box
| Stock # | 26F541 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FTFW4L88TFA68890 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 3.5L V6 ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $88,025
Added Accessories $799
You Save -$10,825
Your Price $77,999
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Bronco Outer Banks 4 Door 4x4
| Stock # | 26B677 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FMEE8BP7TLA85952 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 2.7L ECOBOOST V6 |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $86,200
You Save -$7,701
Your Price $78,499
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-250 SRW XLT 4x4 Crew Cab 8' Box
| Stock # | 26SD667 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | SLATE |
| VIN | 1FT7W2BA1TEE25264 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | 6.8L 2V DEVCT NA PFI V8 GAS |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $86,055
You Save -$7,256
Your Price $78,799
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford F-150 Tremor 4x4 SuperCrew 5.5' Box
| Stock # | 26F530 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK LEATHER |
| VIN | 1FTFW4L81TFA59464 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | Turbocharged 3.5L V6 ECOBOOST |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
|
+ $750 Loyalty Bonus
| |
Starting at $94,525
Added Accessories $799
You Save -$16,325
Your Price $78,999
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!
2026 Ford Super Duty F-250 SRW XLT 4x4 Crew Cab 8' Box
| Stock # | 26SD705 |
| Status | New |
| Exterior Colour | OXFORD WHITE |
| Interior Colour | BLACK |
| VIN | 1FT7W2BA2TEE45345 |
| Drivetrain | 4x4 |
| Engine | 6.8L 2V DEVCT NA PFI V8 GAS |
| Transmission | 10-Speed Automatic w/Dual Shift Mode |
Starting at $86,555
You Save -$7,000
Your Price $79,555
Plus Spin & Win
Cash or Prizes!
Cash or Prizes!

















